DENACIFIKACIJSKA KATARZA: Kada se obračunamo sa korupcijom, nestaće i licitacija oko genocida!
Piše: Mesud Čevra Ovih dana, svjedoci smo ponovno užasa jednog traktoriste, polupismenog kretena, koji je nažalost i predsjednik jednog djela naše zemlje. Radi se naravno o Miloradu predsjedniku RS. I kad smo svjedočili njegovom korespondentnom ponašajnu pri donošenju zakona, koji su nam otvorili evropske pregovore, ni jednog trenutka nismo bili opušteni, da smo, recimo mogli […]
Piše: Mesud Čevra
Ovih dana, svjedoci smo ponovno užasa jednog traktoriste, polupismenog kretena, koji je nažalost i predsjednik jednog djela naše zemlje. Radi se naravno o Miloradu predsjedniku RS.
I kad smo svjedočili njegovom korespondentnom ponašajnu pri donošenju zakona, koji su nam otvorili evropske pregovore, ni jednog trenutka nismo bili opušteni, da smo, recimo mogli kazati, pa evo, ipak je on pokazao, da ima demokratskog kapaciteta.
Nisu se mastila na papiru o pregovorima ni osušila, a svjedočimo ponovnoj nacionalsocijalističkoj blasfemiji gospodina, koji reagujući na odluku Visokog predstavnika o izbornom integritetu, ponovo baca dimne zavjese, kako bi pokrio pitanja opozicije, gdje su pare i šta se dešava sa američkim listama.
Najnovije pitanje je i uloga Tageltije i Debevca u kreiranju četvrtog delegata u Domu naroda, kojim je omogućena apsolutna kontrola u Domu naroda od strane Dodika. Međutim, ni ovoga puta nije izbjegao provokaciju Tužilaštva BiH, time, što je za govornicom skupštine RS, negirao genocid u Srebrenici.
Posebnu pažnju, izazvala je priprema Rezolucije o genocidu nad Bošnjacima od strane UN-a, a koju priprema g- din Lagumdžija, ambasador BiH pri UN-u. Ona je posebno izazvala Vučića, predsjednika Srbije, pa je uz sinhronizaciju sa Dodikom, oštro reagovao, na šta ga je ministar vanjskih poslova BiH Konaković, upozorio tako đto mu je predložio ljudski pristup rezoluciji i priznanje genocida, i tako pokaže hrabrost te stavi tačku na to.
Naravno, tačka se nikada ne može staviti na to, jer genocid nikad neće biti izbrisan iz pamćenja budućih generacija, a i u međunarodnom historijskom i pravnom smislu. Genocid je međunarodna zajednica pokušala riješiti kroz uzajamno priznanje još u momentu, kada je Haris Silajdzić bio član Presjednistva BiH. Tada je EU uslovljavala otvaranjem pregovora sa Srbijom, priznanjem genocida u Srebrenici.
Kako je g- din Silajdžić bio pod srbijanskom hipotekom još od JNA i Miloševića, morao je slušati i Vučića, baš kao što je to morao i Bakir Izetbegović.
Još tada, srbijansko tužilaštvo bilo je podiglo optužnicu protiv KOS-ovog agenta, jugovića, Ejuba Ganića. Pokrenuta je međunarodna potjernica sto Ganić nije znao, a možda je sve to i bilo dogovoreno unaprijed. Kada je otišao u London da posjeti djecu, na ulazu u Englesku bio je uhapšen, kako bi ga se isporučilo u Srbiju, da dadne izjavu u vezi Dobrovoljačke ulice.
Tu se radilo o emigracionom sudu. Silajdžić stupa u vezu sa Vučićem, traži povlačenje zahtijeva za privođenje, a Vučić traži, da bošnjačka delegacija ne postavlja pitanje donošenja izjave srbijanskog parlamenta o priznanju genocida u Srebrenici i da se ne žali Evropskom parlamentu, kako bi Srbija dobila pregovore sa EU.
Tu korespondenciju su odradili savjetnici Silajdžića, Damir Arnaut i sud u Beogradu. Beograd je poslao u Englesku odustajanje od izručenja, tako da se Ganić vratio u Sarajevo, dok je srbijanski parlament donio odluku, da priznaju odluke haškog suda, gdje se ne pominje genocid.
Poslije toga, u BiH medijima se javno slavi o velikoj pobjedi stručnjaka za gorke trave. Avdo Avdić i ekipe sa FTV-a pa i Avaz piše o velikoj pravnoj pobjedi naše BiH.
Kakva je pobjeda bila, vidjelo se prošle godine, kad je Ganić dobio optužnicu kao prvi za Dobrovoljačku. Dakle, Ganić u zatvor, srbijanski parlament bez Rezolucije o genocidu, to je naš uspijeh.
Danas, poslije 30 godina, ponovo imamo licitiranje o genocidu, tako, što pokušavamo preko UN- a dovesti srbijanski parlament pred kušnju, kako bi javno mnijenje u Srbiji konačno dobilo bar dio informacija o genocidu, kojeg su uz pomoć Srbije napravile vojska i policija RS.
Ko brani danas pred sudom za ratne zločine Ganića, nemamo informaciju, ali je ispred njegove vile spomenik palim šehidima kao vodoskok, još uvijek nauzgor jeste, i bit će, sve dok mafija sjedi u sudovima i tužilaštvima.
Kad se obračunamo sa korupcijom nestaće i licitacija oko genocida a srbijansko i srpsko javno mnijenje napravit ce denacifikacijsku katarzu, koja će biti dovoljna za budućnost mirnog života na Balkanu i u BiH
Komentari